Związek Nauczycielstwa Polskiego
Oddział Miejski ZNP w Nowym Sączu

III RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY DLA NAUCZYCIELI I ICH RODZIN

9 listopada 2021

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Nowym Sączu wspólnie ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego promuje grę w szachy jako formę spędzania wolnego czasu, integracji, rozwijania zainteresowań szachowych, doskonalenia umiejętności gry w szachy i sportowej rywalizacji.

Stąd w SOSW w Nowym Sączu odbył się już III z kolei RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY DLA NAUCZYCIELI I ICH RODZIN. Wzięło w nim udział 23 uczestników, nauczycieli, wychowawców i ich najbliższych, z terenu miasta i powiatu nowosądeckiego.

Turniej szachowy rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry10 minut na partię dla każdego zawodnika. Rozgrywki odbyły się w ostatni weekend, w 2 kategoriach wiekowych. Pierwsza – juniorzy, dzieci i młodzież do lat 16, druga – dorośli powyżej 16 lat.

Gospodarzem III RODZINNEGO TURNIEJU SZACHOWEGO DLA NAUCZYCIELI I ICH RODZIN był dyrektor SOSW w Nowym Sączu Andrzej Kasprzyk oraz Ognisko ZNP. Sędzią głównym turnieju był sędzia zawodowy Stanisław Gamoń.

Niekwestionowanym mistrzem turnieju w kategorii dorośli został Piotr Widła ( Stary Sącz ) z tytułem sportowym kandydata na mistrza. Drugie miejsce zajął Hopek Łukasz ( Nowy Sącz ), trzecie Majerski Witold ( Łącko ).

W kategorii juniorów najlepszym szachistą okazał się Wiktor Paweł ( Nawojowa ), drugie miejsce zajął Antkiewicz Karol ( Lisia Góra ), trzecie – Pulit Kacper ( Nowy Sącz ).

Najmłodszym uczestnikiem turnieju szachowego był Majerski Jan, lat 7 ze Szkoły Podstawowej w Kadczy.

Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Turniej szachowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym był naprawdę ciekawą i emocjonującą formą spędzenia listopadowego weekendu.