Oddział Miejski ZNP w Nowym Sączu

NOWY SĄCZ – STRAJK W OŚWIACIE

13 kwietnia 2019

Szanowni Państwo,
8 kwietnia 2019 roku 22 placówki oświatowe z terenu miasta Nowego Sącza przystąpiły do ogólnopolskiego strajku organizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach sporu zbiorowego.
Wcześniej pracownicy szkół przystąpiły do referendum strajkowego, w którym zdecydowana większość opowiedziała się za przystąpieniem do strajku.W pierwszym dniu strajku frekwencja była wysoka zarówno w Nowym Sączu, jak i w powiecie.
W naszym mieście do strajku przystąpiło ponad 60% wszystkich nauczycieli, nie licząc pracowników administracji i obsługi. Należy zaznaczyć, że nie w każdej szkole wynik referendum był pozytywny. Więc powyższy wynik należy uznać za bardzo dobry.
W kolejnych dniach frekwencja nie malała i tak trwa to do dnia dzisiejszego! Z czego bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni móc pracować z takimi osobami, które potrafią walczyć nie tylko o poprawę swoich warunków materialnych, ale również o honor i godność nas wszystkich!

571Zdjęcie 1. Nauczyciele Zespoku Szkół Elektryczno-Mechanicznych.

Zarząd Oddziału Miejskiego ZNP w Nowym Sączu, wraz z wszystkimi nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi toczy heroiczny bój! Jesteśmy wszyscy bardzo zdeterminowani! Nie cofniemy się i nie damy się zastraszyć obecnej władzy! Nie godzimy się na stan, w jakim znajduje się obecna polska oświata i na pozycję, jaką zajmuje polski nauczyciel!

2loZdjęcie 2. Nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego.

Wiemy, że mimo szczerych chęci, nie każdy może pozwolić sobie na tak długi okres strajku. Dlatego Zarząd Oddziału Miejskiego ZNP w Nowym Sączu zwrócił się do prezydenta miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla o wsparcie osób strajkujących i rekompensatę za okres strajku. Wiemy, że są samorządy w Polsce, które mocno wspierają strajkujących i obiecują im rekompensatę za straty poniesione podczas strajku. Wierzymy, że nasz prezydent i nasze miasto dołączy do grona tych samorządów.

spnr16Zdjęcie 3. Komitet strajkowy SP nr 16.

Strajk trwa nadal! Ale już teraz pragniemy Wam wszystkim podziękować za trud włożony w działania strajkowe. Chcemy gorąco podziękować wszystkim członkom ZNP za przygotowanie i udział w strajku. Dziękujemy członkom NSZZ „Solidarność”, którzy zdecydowali się przystąpić do strajku pokazując, że dla nich najważniejsza jest oświata i wykonywany zawód. Dziękujemy też osobom z innych związków za udział i duże wsparcie. A szczególnie dziękujemy Wam niezrzeszonym w związkach zawodowych, drodzy nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi, za codzienne pokazywanie, że nasza praca zasługuje na uznanie nie tylko w oczach dzieci i rodziców, ale całego społeczeństwa!

sp20Zdjęcie 4. Nauczyciele z SP nr 20.

Jest to największy taki protest w oświacie od 25 lat. Popierają nas rodzice, uczniowie, wybitni ludzie z kultury, sztuki i nauki.

Dlatego Wam wszystkim i również sobie, życzymy wytrwałości! Nie poddawajmy się!
Walczmy o wspólne dobro!

uczniowie1loZdjęcie 5. Wsparcie uczniów z I LO.

Niechaj łączą się rozbici, bo w jedności siła jest!