Oddział Miejski ZNP w Nowym Sączu

POSIEDZENIE KOMISJI EDUKACJI RADY MIASTA NOWEGO SĄCZA

18 lipca 2019

W dniu 16 lipca 2019 roku odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miasta Nowego Sącza.

Z ramienia ZNP Oddziału Miejskiego w Nowym Sączu w zebraniu uczestniczyły:
Prezes Oddziału Anna Lorek, Wiceprezesi Małgorzata Janczy i Beata Studzińska-Oracz, Alina Czerwińska jako członek Prezydium i Magdalena Basiaga ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Podczas obrad Związek zgłosił następujące postulaty:

• Przyznanie dodatku nauczycielom współorganizującym proces kształcenia w klasach integracyjnych.
  • Zwrot kosztów przejazdu nauczyciela do miejsca nauczania w przypadku nauczania indywidualnego.
  • Ujednolicenie w każdej szkole sprawy płatności za udział nauczyciela na wycieczkach szkolnych, zawodach sportowych i zielonych szkołach.
  • Podniesienie dodatku uciążliwego nauczycieli na wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.
  • Doposażenie warsztatu pracy nauczycieli sądeckich szkół.
  • Zwiększenie wynagrodzenia pracowników administracji i obsługi.

Liczymy, że Komisja dogłębnie pochyli się nad naszymi postulatami i uda nam się dojść do pozytywnego rozwiązania.